Головна Про адвоката Практики Господарське та корпоративне право Договірне право Трудове право Податкове право Кримінальне право Сімейне право Спадкове право Виконавче провадження Публікації Стаття Контакти
фото авто поліції

Штраф поліції, винесений без присутності адвоката є незаконним, якщо водій просив відкласти розгляд справи для отримання юридичної допомоги.

Відповідно до ч. 1 ст. 268 КУпАП особа, яка притягається до адмін. відповідальності, має право під час розгляду справи про адмін. правопорушення користуватися юридичною допомогою адвоката.

Якщо ви не вважаєте себе винним, то під час оформлення постанови про накладення штрафу, маєте право подати клопотання з проханням надати можливість скористатися послугою адвоката та відкласти для цього розгляд питання про накладення штрафу. Клопотання доцільно надати письмово та заявити усно.

У відповідності зі ст. 268 КУпАП, статтями 59, 64 Конституції України поліцейський зобов’язаний надати вам можливість скористатись послугою адвоката та надати для цього необхідний час.

Навіть якщо ви не знайдете адвоката, за цей час ви зможете написати заперечення, надати докази, знайти свідків для встановлення необхідних фактів і, як наслідок, запобігти безпідставному притягненню до адміністративної відповідальності.

Однак, часто поліцейські ігнорують зазначені конституційні права водіїв відмовляючи у відкладенні розгляду справи. Хоча відмова поліцейського в наданні можливості скористатись послугою адвоката є підставою для визнання постанови про накладення штрафу незаконною.

Важливо пам’ятати, що неподання водієм клопотання про необхідність юридичної допомоги розцінюється як відсутність у водія потреби в правовій допомозі.

Джерело: Юридичний вісник України

24.12.2018